Çalışmalarımızı alt yapılarda yaygınlaştırmak, binlerce çocuğa spor kültürü kazandırmak ve geleceğin yıldızlarını keşfetmek üzere başlattığımız Geleceğe Smaç Projesi kapsamında çalışmalarımız sürerken, çocukların erken yaşlarda voleybola başlamasında en önemli etken olan aileleri bu projeye kazandırmak ve aileleri Geleceğe Smaç projesiyle ilgili bilgilendirmek üzere 21 Ocak 2017 Cumartesi günü İstanbul’da Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde 6-12 yaş arası öğrencilerimiz ve aileleri için Ailemle Voleybol Şenliği düzenledik.

Aile maçlarından bir görüntü

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Ailemle Voleybol Şenliği’nde anne, baba ve çocukların katıldığı aile maçlarının yanı sıra sadece anne ve babaların oynadığı park voleybolu maçları ile sadece çocukların katıldığı dön kazan voleybol ve mini voleybol maçları oynandı. Şenliğe katılan aileler, gün boyunca çeşitli etkinlikler ve oyunlarla hep birlikte keyifli zaman geçirdiler.

Park voleybolu maçlarında heyecanlı ve çekişmeli sayılar yaşandı

Ailemle Voleybol Şenliği’nin ödül töreninde konuşan Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, altı yaşından itibaren kızlara voleybolu sevdirmek ve voleybolu onların hayatının vazgeçilmez bir parçası haline getirmek istediklerini belirterek, “Bugün burada voleybol oynayan küçükleri ileride çok önemli voleybolcular olarak görebiliriz. Ama dünyanın önemli voleybolcuları arasına giremeseniz de sizleri ileride sağlıklı, kendine güvenen, takım çalışmasını öğrenmiş, mücadele etmeyi öğrenmiş gençler ve yetişkinler olarak göreceğimizi biliyoruz. Sizler gelecekte başarılı birer voleybolcu olmasanız da başarılı birer iş kadını olacak ve geleceğimize yön vereceksiniz” dedi.

Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın konuşması

Faruk Eczacıbaşı’nın konuşmasının ardından İlk Koçluk Deneyimim programına katılan 15-17 yaş aralığındaki Eczacıbaşı Gelişim Takımı sporcularına sertifikaları verilirken, şenliğe katılan tüm sporcular da madalyalarını aldılar.

İlk Koçluk Deneyimim Programına katılan sporcular sertifikalarını aldılar

Halen Geleceğe Smaç Projesi kapsamında İstanbul’da dört ve Bursa’da iki ayrı kampüste voleybol okulları ile gelişim takımları çalışmaları devam ederken bu kampüslerde yetenek taraması çalışmaları da yapılıyor. Bu kampüslerden alt yapı  takımlarına seçilen sporcu adayları İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki merkezlerimizde antrenmanlara alınıyor.

Hatıra fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan aileler imzalı forma ve top ödülleri kazandılar

6 farklı kampüsten gelen minikler maç sıralarını beklerken çeşitli oyunlar oynadılar

Şenliğin belki de en eğlenceli dakikaları, dev voleybol topu ile oynanan bölümlerdi

Şenlikte görev alan teknik ve idari kadro