16-17 yaş aralığındaki yıldız takım sporcularını 6-12 yaş aralığındaki voleybol okulu öğrencileri ile buluşturan İlk Koçluk Deneyimim programının 2017-2018 sezonu ilk dönem katılımcıları belli oldu.

Yıldız takım sporcularına liderlik ve koçluk becerileri kazandırmak, sporcuların uzun süre oyuncu olarak yer aldıkları sahada bu kez koç ya da hakem olarak görev alırken farklı sorumluluklar almalarını sağlamak amacıyla oluşturulan bu programa Koşuyolu ve Etiler yıldız kız takımlarımızdan aşağıdaki sporcular katıldı:

Koşuyolu Etiler
Lara Adalıoğlu Fatma Nazlı Özcan
Berin Naneci Doğa Uzunöz
Defne Akyol Sudenur Karaduman
Zeynep Dora Yılmaz

Hem koç adayları hem de voleybol okulu öğrencileri için çok yönlü faydaları olan bu program kapsamında koç adayları, Ocak 2018 ayı içinde belirlenecek bir voleybol okulu antrenman grubunun antrenmanlarına katılır ve o grubun yardımcı antrenörü olarak görev alır.

Adaylar, antrenman öncesinde soyunma odasında, antrenman sırasında çalışmalarda ve antrenman sonrasında yine soyunma odası ve uğurlama sırasında takımı ile birlikte olurlar. Program devam ederken özel eğitim alan ve program tamamlandığında yazılı sınava giren adaylar programı başarı ile tamamladıklarında 3-4 Şubat 2018 tarihinde düzenlenecek olan «Ailemle Voleybol» şenliğinde kendi takımlarının başında maçlara katılır; bazı maçlarda da hakem olarak görev alırlar.

Programa katılan tüm adayların programı başarıyla tamamlaması ve şenlik kapanış töreninde de «İlk Koçluk Deneyimim» sertifikasını alabilmesini gönülden diliyoruz.