15 Mart – 31 Mayıs arasında tüm Geleceğe Smaç kampüslerinde takım sporcularına uzaktan – görüntülü antrenman desteği verilirken, 1 hazirandan itibaren 2020-2021 sezonuna giriş yapıldı ve yeni sezon için kayıt yaptırmış sporcular ile yeni sezon takımları çalışmalarını sürdürdü.

Uzaktan-görüntülü antrenmanları cazip hale getirmek üzere her kampüs farklı uygulamalar denerken İstanbul Alkent, Etiler, Acıbadem ve Dragos kampüslerinin antrenmanlarında iki özel uygulama başladı.

Haftada 4 gün antrenman yapan ve öğrenci sayısı 5 ila 10 arasında değişen takım gruplarında, her hafta antrenmanın bir bölümü ritm ve koordinasyon çalışmalarına ayrılırken bu çalışmalarda bir dans eğitmeninden destek alınıyor.

Buna ek olarak, 9-12 yaş arası takım gruplarında drama etkinlikleri ile farklı konular işlenirken sporcuların uzaktan da olsa yeni takım arkadaşları ile tanışmaları ve kaynaşmaları sağlanıyor. Haziran ayı boyunca “Önce Kendin, Sonra Takım Ol” sloganıyla yürütülen çalışmalarda sporcuların önce kendilerini ifade etme fırsatı bulması, ardından takım ruhunun ayrıcalığını tatması hedefleniyor.

Halen görüntülü antrenmanlara katılan sporcuların antrenman devamlılığı %75 olarak saptanırken (herhangi bir sporcu haftada 4 antrenmanın 3’üne katılıyor) görüntülü antrenmanlara ilgi devam ediyor.

Görüntülü antrenmanlardan alınan performansı artırmak ve sporcuların antrenmanlara olan ilgisini yüksek tutmak üzere sürekli olarak yenilikler peşinde koşan tüm ekiplerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.