Sayın velimiz,

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç İstanbul kampüslerinin gelişim takımlarının katıldığı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstanbul alt yapı ligleri ile ilgili 2018-2019 sezonu değişikliklerini bilginize sunuyoruz.

2017-2018 sezonunda alt yapı müsabakaları, İstanbul Süper Ligi ve İstanbul Ligi olarak iki ayrı kategoride düzenlenmiş ve İstanbul Süper Ligi’ne katılan yaklaşık 20 civarında kulüp arasından Türkiye Şampiyonalarına katılacak takımlar sıralanmıştır. İstanbul Ligi ise İstanbul genelinde dört ayrı bölgede düzenlenmiş ve her bölge kendi içinde müsabakalarını gerçekleştirmiştir.

2017-2018 sezonunda Eczacıbaşı Geleceğe Smaç takımları kendi bölgelerinin İstanbul liglerine, Eczacıbaşı alt yapı ve ES Voleybol alt yapı takımları ise İstanbul Süper Ligine katılmıştır.

2018-2019 sezonunda İstanbul Süper Ligi ve İstanbul Ligine ek olarak bir lig daha düzenlenecektir. Bu ligin adı İstanbul Gelişim Ligi olup yine bölgesel olarak gerçekleştirilecektir. Bu lige katılacak takımlar, voleybola yeni başlayan, deneyimi az olan sporculardan oluşan takımlardır. Bu lig, bir bakıma diğer liglere hazırlık niteliğindedir.

2018-2019 sezonunda, Eczacıbaşı alt yapı ve ES Voleybol alt yapı takımları geçtiğimiz sezonda olduğu gibi İstanbul Süper Ligine, Eczacıbaşı Geleceğe Smaç kampüslerinin A takımları (örneğin Etiler Midi Kız A takımı) İstanbul Ligine ve Eczacıbaşı Geleceğe Smaç kampüslerinin B takımları (örneğin Etiler Midi Kız B takımı) İstanbul Gelişim Ligine katılacaktır.

2017-2018 sezonunda herhangi bir spor kulübünden belirli bir yaş kategorisine (örneğin midi kategorisi) İstanbul Süper Ligine tek takımla, İstanbul liglerine ise sınırsız sayıda takımla katılım mümkünken, 2018-2019 sezonunda liglere katılacak takım sayısı sınırlandırılmıştır.

2018-2019 sezonunda bir spor kulübünün bir yaş kategorisinde İstanbul Süper Liginde 1 takımla, İstanbul Liginde 2 takımla ve İstanbul Gelişim Liginde 1 takımla katılımına izin verilmiştir.

Bu değişiklik nedeniyle 2018-2019 sezonunda tüm Geleceğe Smaç takımlarımızın Eczacıbaşı Spor Kulübü adı altında liglere katılımı mümkün olmayacak, takımlarımızı yine Eczacıbaşı forması altında ama farklı spor kulüplerinin adı ile liglere katmamız söz konusu olacaktır.

Bu açıklamalar ışığında 2018-2019 sezonunda;

  • İstanbul Süper Ligine Eczacıbaşı alt yapı ve ES Voleybol alt yapı takımları bir yaş kategorisinde (örneği midi kategorisi) birer takımla katılacaktır.
  • Geleceğe Smaç Etiler Kampüsünün A takımları İstanbul Ligine Eczacıbaşı Spor Kulübü adı altında, Etiler Kampüsünün B takımları ise İstanbul Gelişim Ligine yine Eczacıbaşı Spor Kulübü adı altında katılacaktır.
  • Geleceğe Smaç Koşuyolu Kampüsünün A takımları İstanbul Ligine MVP Spor Kulübü adı altında katılacak, Koşuyolu Kampüsünün B takımları ise İstanbul Gelişim Ligine yine MVP Spor Kulübü adı altında katılacaktır. Yıldızlar kategorisinde Gelişim Ligi düzenlenmediğinde, Koşuyolu Yıldız A ve B takımlarının her ikisi de İstanbul Ligine katılacaktır.
  • Geleceğe Smaç Dragos Kampüsünün A takımları İstanbul Ligine ES Spor Kulübü adı altında katılacak, Dragos Kampüsünün B takımları İstanbul Gelişim Ligine yine ES Spor Kulübü adı altında katılacaktır.
  • Yeni açılan Göztepe ve Büyükçekmece kampüslerimizin yeni oluşturulan takımları ise bu sezon resmi liglere katılmayacak, kampüslerimiz arasında düzenlenecek özel antrenman maçlarına ve turnuvalara katılacaktır.
  • Kampüslerimizde hazırlık grubu adı altında çalışan ve bir sonraki sezonun takımlarına aday olan takımlarımız da, tıpkı Göztepe ve Büyükçekmece kampüslerimizin takımları gibi bu sezon resmi liglere katılmayacak, kampüslerimiz arasında düzenlenecek özel antrenman maçlarına ve turnuvalara katılacaktır.

Bilgilerinize sunulur,