Eczacıbaşı Spor Kulübü Geleceğe Smaç projesi voleybol okulu öğrencileri ve takım sporcuları, 15 Aralık Pazar günü Eczabaşı Vitra Kadın Takımına destek olmak için Burhan Felek Spor Salonu’ndaydı.

15 Aralık Pazar günü oynanan ve voleybolun “el clasico”su olarak adlandırılan Eczacıbaşı Vitra – Vakıfbank mücadelesinde 350’yi aşkın sporcu ile salonda coşkulu bir kalabalık oluşturan Geleceğe Smaç Kampüsleri, çekişmeli geçen müsabakayı büyük bir heyecanla takip etti.

Eczacıbaşı Vitra’nın güçlü rakibini ilk seti 25-21, ikinci seti de 25-13 alarak 2-0 öne geçti. 3. seti konuk ekip 20-25 kazansa da karşılaşmanın sonunda ağırlığını koyan Eczacıbaşı Vitra, 4. seti 25-20 ile kazandı ve güçlü rakibini 3-1’lik skorla mağlup etti.

Karşılaşmayı İstanbul’dan Geleceğe Smaç Dragos Kampüsü, Büyükçekmece Kampüsü, Etiler Kampüsü, Koşuyolu Kampüsü, Göztepe Kampüsü ve Ayazağa Kampüsü katılırken İstanbul dışı kampüslerimizden Kocaeli Kampüsü ile Çorlu Kampüsü sporcuları salonda örnek aldıkları voleybol yıldızlarını büyük bir tutkuyla izledi.

Maç sonunda salondaki atmosferden büyülendiklerini ifade eden Geleceğe Smaç sporcuları, voleybola olan ilgilerinin bu tür maçlarla daha da arttığını belirttiler.