Eczacıbaşı Geleceğe Smaç projesi kapsamında antrenman yapan 1000’e yakın lisanslı Eczacıbaşı alt yapı sporcusundan 350’si İzmir Çeşme’de sezon açılışı turnuvasında mücadele etti.

Geleceğe Smaç projesi kapsamında İstanbul, Ankara, Antalya, Bodrum, Çorlu, Kocaeli ve İzmir’de toplam 16 kampüste antrenman yapan, yaşları 12 ile 18 arasında değişen 1000’e yakın lisanslı sporcudan 350’si 1 – 7 Eylül 2018 tarihlerinde İzmir – Çeşme Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 4. Gelişim Takımları Turnuvası’nda buluştu.

Sezona hazırlık niteliğinde düzenlenen turnuvada, genç sporcular salondaki antrenman ve maçların dışında denizde, havuzda, kumda ve çimde kurulan sahalarda da eğlenceli maçlarla sezona keyifli bir başlangıç yaptılar.

4 Eylül Salı günü yapılan 2018-2019 sezon açılışı törenine katılan Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, projenin önemini vurgulayarak, Eczacıbaşı forması giyen tüm sporcuların öncelikle iyi bireyler ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine sadık, ülkesine yararlı gençler olmasını arzu ettiklerini belirterek, “Voleybol oynamaya başlayan binlerce çocuk arasından elbette milli sporcular da çıkacaktır ama bu projenin öncelikli amacı, tüm çocuklara ve gençlere “spor kültürü” kazandırmak” dedi. Minik sporcularla sohbet eden ve onların sorularını da yanıtlayan Faruk Eczacıbaşı, törenin ardından Geleceğe Smaç projesine katılan tüm illerin sorumluları ile birlikte, projeye ilişkin değerlendirme toplantısı yaptı.

Eczacıbaşı alt yapılarına seçkin sporcular kazandırmanın yanı sıra Eczacıbaşı spor kültürünü tüm Türkiye’ye yaymak amacıyla başlatılan Geleceğe Smaç projesi, Eczacıbaşı ve ES Voleybol Spor Kulüplerinin işbirliği ile yürütülüyor. Geleceğe Smaç projesi dördüncü sezonuna girerken yedi ilde 16 farklı kampüste 100’den fazla çalışan kadrosu ile yaşları 6-18 arasında değişen 3000’den fazla sporcuya ulaşıyor.