Hepimizin ailece evde kaldığı bugünlerde hem birlikte keyifli zaman geçirmek, hem de çocuklarımızı kısıtlı ev ortamında bile olsa fiziksel çalışmalar ile desteklemek üzere Evde Voleybol Okulu antrenman programlarını başlatıyoruz.

13 Mart 2020 tarihinde okulların tatil edilmesinin ve tüm spor faaliyetlerinin durdurulmasının ardından Eczacıbaşı Geleceğe Smaç projesi ekibi olarak bizler “evden” çalışmaya devam ettik. Türkiye genelinde antrenman yapan yaklaşık 1000 lisanslı sporcu kendi antrenörleri ile evden takım antrenmanlarını sürdürürken 2000 voleybol okulu öğrencisi için de haftalık antrenman videoları hazırladık. 

1 Nisan 2020 tarihinde başlayacak olan “Evde Voleybol Okulu” çalışmaları, okulların tatil olduğu sürece devam edecek. Programa Eczacıbaşı Geleceğe Smaç voleybol okulu öğrencileri dışında isteyen herhangi bir öğrenci de katılabilecek. Bu öğrenciler programa katılmak için Evde Voleybol Okulu sayfasından kayıt işlemlerini yapabilirler.

Her pazartesi günü ulaştırılacak haftalık antrenman videosu ile antrenmanlarını yapan öğrenciler günlük olarak yaptıkları antrenmanları Evde Voleybol Antrenman Girişi formu üzerinden gönderecek ve bir sonraki haftanın programını alacaklar.

Antrenman videolarında yaş gruplarına göre ısınma hareketleri, basit kuvvet, hız ve koordinasyon çalışmaları, voleybol temel teknikleri eğitimleri ve genel voleybol bilgileri (voleybol oyun kuralları, hakem işaretleri, istatistikler gibi) yer alacak.

Tüm dünyanın zor bir sınavdan geçtiği, sağlık sorunlarının dışında ekonomik sorunların da hepimizi kuşattığı bu dönemde en çok ihtiyacımız olan şeyin evde çocuklarımızla keyifli anlar geçirebilmek ve çocuklarımızın enerjisini, kahkahasını paylaşabilmek olduğuna inanıyoruz. Çocuklarımızın ve çocuklarımızla birlikte spor yapan ailelerinin neşesini ve mutluluğunu paylaşmak, gelecek günlere umutla bakmak istiyoruz. Siz de bize katılın, birlikte evde voleybol oynayalım.