2020 – 2021 sezonunda eylül ayından bu yana voleybol okullarında ve alt yapı takımlarında antrenmanlar devam ederken sağlık, hijyen ve korunma önlemleri antrenman düzenimizi de değiştirdi.

Artık velilerimiz tribünlerde antrenman izleyemiyor, sporcularımız kampüs içinde serbest zaman geçiremiyor, hatta antrenmandan sadece 15 dakika önce salondan içeri girerek soyunma odasında sadece birkaç dakika hızlı biçimde giyiniyor. Bu nedenle eski soyunma odası sohbetleri de kalmadı.

Antrenörler sporculara yaklaşmıyor, koordinatörler velilerden uzak duruyor. İletişim devam ediyor ama sosyal mesafeye maksimum özen gösteriliyor.

Tişört, tayt gibi malzemeler almak isteyen sporcular önceden sipariş veriyor, paketler kapalı olarak teslim ediliyor. Malzeme denemek yok, bir bakayım sonra alayım demek de yok…

Takım seçmeleri antrenmanlarına ya da ilk kez voleybol okulu antrenmanlarına gelen sporculara bile HES kodu soruluyor, sorgulama sonucu olumlu ise sporcular salondan içeri alınıyor.

Saha içinde de koşullar değişti. Artık 8-10 kişilik gruplarla antrenman yapılıyor, her grupta sadece 1 antrenör çalışıyor, baş antrenör sahada ise mutlaka maskeli biçimde antrenmanı uzaktan izliyor ve denetliyor. Tüm önlemlerimiz, herhangi bir pozitif vaka görüldüğü takdirde vakanın görüldüğü takımı diğerlerinden kolayca izole edebilmek ama daha önemlisi antrenörlerin sağlığını korumak ve virüs taşımasını engellemek için…

Daha küçük gruplarla ya da 1-2 kişilik bireysel antrenman grupları ile antrenman yapmak isteyen sporcularımız için de alternatifler oluşturuyoruz. Tabii görüntülü antrenmanlara devam etmek isteyen sporcularımız için de programlarımız hazır. Çeşitli nedenlerle salon antrenmanlarına katılamayan sporcularımızı salondan uzak kaldıkları dönemde hemen görüntülü antrenman gruplarına alıyoruz.

Geçtiğimiz sezonlarda antrenörler, koordinatörler ve diğer tüm ekip arkadaşları düzenli biçimde toplantılar yapar, eğitimler alırken artık bunların tamamı uzaktan yapılır hale geldi. Aylardır karşı karşıya gelmediğimiz ekip arkadaşlarımız var.

Ama tüm bu çabaların ve gösterdiğimiz özenin sonuçlarını görmeye başladık. Özellikle son haftalarda artan vaka sayısı ile birlikte bazı sporcularımızda –daha çok ailelerinde- görülen vakalarda, yakın takip ve denetimlerimiz sonucunda ne sporcunun takım arkadaşlarında ne de ekip arkadaşlarımızda pozitif vaka ile karşılaşılmadı.

Maksimum özenle ve dikkatle çalışmaya devam ederken amacımız kapılarımızı her zaman sporcularımıza açık tutmak ve onlara spor yapma olanağı sunmaya devam etmek.

Tüm sporcularımıza ve velilerimize sağlıklı ve sporla dolu günler diliyoruz.