Eczacıbaşı Geleceğe Smaç projesi kapsamında faaliyet gösteren voleybol okullarının öğrenci ve aileleri “5. Ailemle Voleybol Şenliği’nde” İstanbul’da bir araya geldi.

 

Geleceğe Smaç projesi kapsamında İstanbul’daki Dragos, Koşuyolu, Büyükçekmece, Etiler, Göztepe ve Ayazağa kampüslerinde antrenman yapan Eczacıbaşı Geleceğe Smaç voleybol okulu öğrencileri ve aileleri 12 Ocak 2019 Cumartesi günü 5.’si düzenlenen ‘Ailemle Voleybol Şenliği’nde buluştu.

 

İstanbul’da Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde düzenlenen şenlik kapsamında öğrenciler ve aileleri, dön kazan voleybol, mini voleybol, aile voleybolu ve park voleybolu serilerinde maçlar yaparken, gün boyunca devam eden etkinliklerle bir panayır havası yaşandı.

 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, olimpik spor dallarını ve olimpik değerleri tanıtmak ve sporculara sevdirmek amacıyla bir sunum gerçekleştirirken Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi (OLİ) maskotu da Eczacıbaşı Geleceğe Smaç öğrencileri ve aileleri ile birlikte oldu.

 

Minik sporculara Eczacıbaşı altyapı takımlarında yer alan milli sporcular Sude Pehlivan ve Deniz Devrim Düzen madalyalarını verirken, Ufuk Akalın da kendi kitaplarını imzalı olarak hediye etti.

 

Şenliğe katılan öğrencilerin velileri, Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Gülşah Ergin’in “Ebeveyn Olarak Nerede Duruyorum?” konulu seminerine katıldılar. Eczacıbaşı Geleceğe Smaç projesinde antrenman yapan tüm voleybol okulu öğrencilerine ve takım sporcularına kişisel farkındalık ve özgüven kazandırmak üzere planlanan eğitimlerin ebeveynlere yönelik seansları şenlikte gerçekleşirken, eğitimler, sporculara yönelik olarak “Kendimi Korumayı Öğreniyorum, Kendimi Sakinleştirmeyi Öğreniyorum” ve antrenörlere yönelik olarak “Sporcularımı Tanıyor ve Onları Destekliyorum” bölümleri ile tüm sezon boyunca devam edecek.

 

Eczacıbaşı alt yapılarına seçkin sporcular kazandırmanın yanı sıra Eczacıbaşı spor kültürünü tüm Türkiye’ye yaymak amacıyla başlatılan Geleceğe Smaç projesi, Eczacıbaşı ve ES Voleybol Spor Kulüplerinin işbirliği ile yürütülüyor. 2018-2019 sezonunda toplam 7 ilde 3000’e yakın öğrenci ile devam eden projede 100’den fazla antrenör görev alıyor.