19-20-21 Mayısta Era Koleji Spor Salonu’nda İstanbul, Bursa ve İzmir  kampüslerindeki voleybol okulu öğrencilerini aileleri ile buluşturan 2. Ailemle Voleybol Şenliği’nin ilk gününde anne, baba ve öğrencilerin oluşturduğu takımlar ile Aile Maçları, sadece anne ve babaların oluşturduğu takımlar ile Park Voleybolu maçları ve sadece öğrencilerden oluşan takımlarla Dön Kazan Voleybol ve Mini Voleybol maçları oynandı.

Uzun yıllar Eczacıbaşı’nda forma giymiş olan Natalia Hanikoğlu ve Mesude Atılgan 19 Mayısta şenliği ziyaret ederek öğrenciler ve aileleri ile birlikte anı fotoğrafları çektirdiler.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına voleybol maçları ile başlayan aileler, geceyi çocukları ile birlikte “vals yaparak” sürdürdüler. Atatürk’ün de çok sevdiği danslardan biri olan valsi dans hocası eşliğinde öğrenen aileler, hareketli parçalar ve dans figürleri ile eğlenmeye devam ettiler.

20 Mayıs’taki serbest programın ardından, şenliğin son gününde yine maçlar yapan aileler, şenliği dev topla oynayarak sonlandırdılar.

Eczacıbaşı 2. Ailemle Voleybol Şenliği’nde bir yandan öğrencilerin kaynaşması, ailelerin birbirleri ile tanışması ve hep birlikte spor yapmanın keyfine varılması sağlanırken, bir yandan da öğrencilerin gelecek yıllarda katılacakları takım kamplarına hazırlanması hedefleniyor.