Kuruluşunun 50. yılını kutlarken spor okullarında ve alt yapı çalışmalarında yeniliklere ve açılımlara imza atan Eczacıbaşı Spor Kulübü 20-21 Ağustos 2016 tarihlerinde İstanbul Marma Otel’de
Spor Okulları Çalıştayı düzenledi.

2016-2017 sezonundan itibaren İstanbul’da ve İstanbul dışında çok sayıda çalışma merkezinde sporcu yetiştirecek olan Eczacıbaşı Spor Kulübü, alt yapı ve spor okulları organizasyonunda görev alan teknik ve idari kadrosunun katılımı ile Spor Okulları Çalıştayı ile sezonu açtı.

Spor Okulları Çalıştayı’nda iletişim, zaman yönetimi, çocuklara yaklaşım biçimleri gibi genel amaçlı seminerlerin yanı sıra sporcu seçme kriterlerinin, küçük ve yıldız takımların antrenman programlarının, kuvvet çalışmalarının ve spor okulu eğitim anlayışının açıklandığı teknik ağırlıklı seanslar da düzenlendi.

Eczacıbaşı Spor Okulları projesi kapsamında 2016-2017 sezonunda işbirliği içinde çalışacak Eczacıbaşı Spor Kulübü, ES Voleybol Spor Kulübü ve Bursa MG Spor Kulübü alt yapı ve spor okulu çalışanlarının katılımı ile gerçekleşen Çalıştay’ın kapanışında konuşan Eczacıbaşı Spor Kulübü Altyapı Sorumlusu Suphi Doğancı şunları söyledi:

“Bu hafta sonu uzun soluklu bir projenin ilk adımlarını atmış olduk. Büyük hayallerle oluşturmaya çalıştığımız projemizin meyvelerini olimpik sporcular, ileri görüşlü yöneticiler ve yenilikçi antrenörler olarak görmek en büyük arzumuzdur. Fikirlerimizi paylaşarak profesyonellerden hedeflerimize ulaşabilmek adına yardım aldığımız çalıştayımızdan, katılan herkesin kazanımlar elde ettiğini gördük.

Bu çalıştayın hazırlanmasında çok büyük emekleri olan başta Es Spor Kulübü Başkanı Sırma Üç olmak üzere tüm katılımcılara ve eğitmenlere teşekkür ediyorum. İlerleyen tarihlerde yeni çalıştaylar ve eğitimlerle projemizin temellerini sağlamlaştırma devam edeceğiz.”